آموزش توربو C (قسمت 1) : مقدمه آموزش توربو c (قسمت 1) : مقدمه آموزش توربو C (قسمت 1) : مقدمه turbo c 1 introبه نام خدا

با دوره آموزش حرفه ای توربو C در خدمت شما کاربران عزیز هستیم و امروز به آموزش توربو C (قسمت ۱) : مقدمه می پردازیم.

من بر این باورم که اگر شخصی بخواهد ربات برنامه نویسی کند ؛ نیازمند زبان سی یا بیسیک می باشد که مسلما زبان سی از بیسیک هم کاملتر و هم راحتر است. هم چنین اگر بخواهید برنامه های تحت ویندوز بسازید ، که امروزه معمولا با زبان های سطح بالایی مثل سی شارپ و ویژوال سی پلاس پلاس و … این عمل صورت می گیرد ، باید به این زبان های سطح بالا آشنایی کامل داشته باشید و به آنها کاملا مسلط باشید و برای این کار، طبق تجربیات من و نظر بسیاری از اساتید ، شما باید اول زبان توربو سی را یاد بگیرید. ما در این آموزش این زبان را به صورت کامل و حرفه ای به شما عزیزان یاد میدهیم. شما در انتهای این دوره می توانید به راحتی انواع ربات ها و مدار های برنامه پذیر را برنامه نویسی کنید و هر کدام از زبان های سطح بالا را که بخواهید ، سریع فرا بگیرید و پروژه های بزرگ را خودتان برنامه نویسی کنید.

ما در این دوره ابتدا مطالب مهم و مقدماتی مثل :

متغییر ها ، عملگر ها ، حلقه ها ، توابع ، تابع نویسی و شرط ها را به شما یاد می دهیم .

پس از آموزش مطالب فوق مطالب پیشرفته تری که مهم ترین آن برنامه نویسی شئ گرا است را به شما آموزش می دهیم.

– لازم به ذکر است که این دوره کاملا پروژه محور است و در آخر هر مبحث یک پروژه مربوط به آن مبحث ساخته و به شما آموزش داده می شود.

تاریخچه زبان C :


در اوایل دهه ۱۹۷۰ میلادی ، زبان c ، توسط دنیس ریچی  و به عنوان زبان برنامه نویسی سیستم ها ، طراحی شد.این زبان از دو زبان قدیمی تر به نام BCPL , B حاصل شده است. زبان C  تا سال ۱۹۷۸ منحصر به استفاده در لابراتوار کمپانی BELL بود؛ تا اینکه توسط دو تن به نام های ریچی و کرنیه نسخه نهایی آن منتشر شد.
به سرعت کامپایلر های متعددی از زبان C توسعه یافت ؛ اما برای جلوگیری از ناسازگاری های ایجاد شده و حفظ قابلیت حمل زبان ، تعریف متحد الشکلی توسط استاندارد ANSI ، مؤسسه استاندارد ملی آمریکا ، ارائه گردید.
در سال های بعد با ظهور روش های برنامه نویسی شئ گرا ، نسخه جدید این زبان به نام C++ در آزمایشگاه های بل و در اوایل ۱۹۸۰ توسعه یافت.و این توسعه موجب شد که باز هم بشر به فکر پیشرفت در این مقوله بیافتد و موجب تشکیل نسخه های جدید این زبان که امروزه سی شارپ نام دارد و در حقیقت نسخه ۴ زبان سی است ، شود.

به طور کلی زبان های برنامه نویسی به سه دسته زیر تقسیم بندی می شوند :

۱- زبان های سطح پایین

۲- زبان های متوسط

۳- زبان های سطح بالا

این دسته بندی بر اساس نزدیکی آن زبان برنامه نویسی به زبان انسان انجام می گیرد.

زبان های سطح پایین : به زبان هایی گفته می شود که به زبان کامپیوتر بسیار نزدیک اند و برنامه نویسی با آن ها کار مشکلی است. مانند Assembly

زبان های متوسط : به زبان هایی گفته می شود که تقریبا می توان گفت از زبان های سطح پایین به زبان انسان نزدیک ترند ولی باز به زبان کامپیوتر شباهت دارند. مانند C , C++ , Pascal

زبان های سطح بالا : به زبان هایی گفته می شود که به زبان انسان بسیار نزدیک اند و برنامه نویسی با آن ها راحت تر است. (منظور از راحت تر ، قابل فهم بودن بیشتر به علت معنادار بودن توابع و …) است. مانند Delphi , Basic

 

در اینجا آموزش توربو C (قسمت ۱) : مقدمه به پایان می رسد.

امیدواریم تا انتهای این دوره با ما باشید.

موفق باشید.

مطالب ام ام جی نوین را در کانال تلگرام ام ام جی نوین دنبال کنید.